Tel. 8698 03370
el. paštas: altagis@altagis.lt
Bendruomenė

Geodeziniai Matavimai

 

Tikslius žemės sklypo duomenis, koordinuojant jo posūkio taškus, esamus statinius, naudmenų
kontūrus, inžinerinius tinklus – apibūdina geodeziniai matavimai.

Geodezininkai sudaro inžinerinius, topografinius planus, išpildomąsias nuotraukas, taip pat pažymi pastatus. Yra keletas
svarbių kriterijų, kuriais remiantis pasirenkami geodeziniai matavimai Šiauliuose.

Geodezinių matavimų kaina

Geodezinių matavimų kaina bei trukmė priklauso nuo įvairiausių veiksnių. Pagrindiniai yra šie:

  • sklypo plotas, lokacija, paskirtis, sudėtingumas;
  • užstatymo tankumas;
  • gretimų sklypų savininkų skaičius.
 

Kokybiškų žemėtvarkos paslaugų kaina prasideda nuo 200 eurų, tačiau geodezinių matavimų kaina gąsdinti neturėtų. Žemės yra turtas, kuriuo privalu teisingai pasirūpinti bei įforminti, o tinkamai atliktas darbas visada turi vertę.

Tam, jog būtų išvengta nesklandumų ateityje, būtumėte užtikrinti, jog darbai atliekami kokybiškai, nereikėtų žavėtis maža geodezinių matavimų kaina. Ji įprastai siejama su nekompetentingais rinkos dalyviais. Klaidos, atsiradusios matavimo darbuose visuomet kainuoja papildomai. Tik ši kaina susideda ne vien iš pinigų – kenčia laikas, sveikata.

UAB Altagis rūpinasi, kad kaina atitiktų kokybę. Įmonėje veikia kokybės valdymo sistema ISO 9001:2008. Čia tiekiamas platus geodezinių paslaugų spektras: statinių nužymėjimas statybų metu, planų sudaromas po statybų, taip pat požeminių komunikacijų tyrinėjimai, dokumentų rengimas namo pardavimui ir t.t.

 

Kaip išsirinkti specialistus?

Svarbus kriterijus renkantis geodezinius matavimus Šiauliuose atliekantį specialistą – galiojanti licenzija. Tiek matininkus, tiek geodezininkus atestuoja Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, suteikianti kvalifikacinį pažymėjimą. Geodeziniai matavimai neatliekami nuotoliniu būdu, joks matininkas legaliai padidinti ar sumažinti Jūsų sklypą, jo plotą negali. Specialisto darbas – atvykstant į nurodytą vietą, užfiksuoti dokumentuose pateiktą informaciją. Todėl, nereikėtų pasikliauti tais paslaugos tiekėjais, kurie teigia galintys matavimus atlikti nuotoliniu būdu.

Tokie geodeziniai matavimai nebus tvirtinami toliau nurodytų institucijų, kaina neatitiks kokybės. UAB Altagis teikia tik kokybiškas žemėtvarkos paslaugas visoje Lietuvos teritorijoje: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir kituose miestuose. Darbuotojai yra kvalifikuoti, naudojami naujausi geodezinių matavimų instrumentai, naujausia programinė įranga, paslaugų kaina konkurencinga.

 

Kaip vyksta geodeziniai matavimai Šiauliuose?

Paprastai, viskas prasideda tada, kai matininkas išmatuoja sklypą ir parengia dokumentus. Tuomet byla tikrinama Nacionalinėje žemės tarnyboje. Jei proceso eigoje nesusiduriama su jokiomis kliūtimis, atlikti geodeziniai matavimai registruojami Registrų centre.

Tam, kad geodeziniai matavimai vyktų sklandžiai, taip, kaip numatyta, reikėtų prieš pradedant darbus matininkui pateikti šiuos dokumentus:

  • sklypo planą;
  • nekilnojamo turto registro išrašą – sklypo bei jame esančių statinių registraciją;
  • užsakovo asmens dokumento kopiją.

Papildoma informacija – gretimų sklypų planai, registrų išrašai – reikalinga tam, kad būtų galima tinkamai susipažinti su matuojamo sklypo situacija. Atlikus trumpą analizę, su visais matavimui reikalingais geodeziniais prietaisais atvykstama į nurodytą vietą pamatuoti faktinę sklypo bei gretimų sklypų padėtį. Matuojami keliai, grioviai, taip pat ir esami riboženkliai, naudmenų ribos – tai geodeziniai matavimai Šiauliuose.

GEODEZINIAI MATAVIMAI | KADASTRINIAI MATAVIMAI | TOPOGRAFINĖ NUOTRAUKA