Tel. 8698 03370
el. paštas: altagis@altagis.lt
Bendruomenė

Inventorizacija

Statinių,  inžinerinių tinklų, susisiekimo komunikacijų, hidrotechnikos statinių, kitų inžinerinių statinių kadastriniai matavimai (inventorizacija)

Patalpų, butų kadastriniai matavimai (inventorizacija)

Kadastriniai matavimai apima ne tik žemės sklypų, bet ir statinių, butų, patalpų, inžinerinių tinklų (naftos, dujų, šilumos, elektros, vandentiekio, nuotekų šalinimo, ryšių (telekomunikacijų) ir kitų inžinerinių tinklų), susisiekimo komunikacijų (kelių, gatvių, geležinkelio kelių, oro uostų statinių, vandens uostų statinių ir kitų transporto statinių), hidrotechnikos statinių, kitų inžinerinių statinių (sporto paskirties inžinerinių statinių ir kitos paskirties inžinerinių statinių) matavimus, kurie liaudiškai vadinami inventorizacija.

Statinių kadastriniai matavimai (inventorizacija) atliekami kai:

  • pastatai ar statiniai pastatyti, rekonstruoti, kapitališkai suremontuoti ar kitaip pertvarkyti, nugriauti;
  • statinius reikia padalyti, atidalyti ar atlikti turto objektų amalgamaciją;
  • reikia suformuoti naujus turto objektus;
  • reikia surinkti inžinerinių tinklų, statinių kadastrinius duomenis.

Statinių kadastrinių matavimų paskirtis – nustatyti turto dydį, fizinę būklę, turto vertę, fiksuoti nekilnojamojo turto pakitimus ir kitus rodiklius, apibūdinančius nekilnojamojo turto objektą. Šių rodiklių reikia nekilnojamojo turto apskaitai, sandoriams, apmokestinimui, turto ir teisių į turtą registravimui. MB „Altagis“ statinių kadastrinius matavimus (inventorizaciją) atlieka tiek fiziniams asmenims, tiek juridiniams asmenims.